23 Aralık 2008

Michael Jackson ölüm döşeğinde (mi)(ydi ki)?

İki gündür yazayım mı, yazmayayım mı derken konu aydınlığa kavuştu. Ben de sizinle paylaşayım istedim.

Michael Jackson'ın biyografi yazarı Ian Halperin çıkıp Pop Kralı'nın nadir rastlanan bir akciğer hastalığına yakalandığını, sol gözünde %95 görme kaybı yaşandığını, hatta akciğer nakli yapılmazsa öleceğini söyledi.

Olay medyada geniş yankı buldu (Yaşasın, hep bu cümleyi bir yazıda kullanmak istemişimdir!). Neyse ki Jackson'ın sözcüsü bugün yaptığı açıklamada ünlü sanatçının sağlığının iyi olduğunu, öne sürülen iddiaların kitap satışlarını artırmak isteyen biyografi yazarının uydurması olduğunu söyledi. Hatta Michael Jackson'ın bir dünya turnesine hazırlandığı müjdesini de verdi.

Böylece biz de "fakir, Hristiyan, zenci bir erkek" olarak doğan Jackson'ın "zengin, Müslüman, beyaz bir kadın" olarak ölüp ölmeyeceğini merak etmeye devam edeceğiz.

Bu arada adının Billy Jean Jackson olduğunu iddia eden bir kadın Michael Jackson'un kocası ve 6 yaşındaki çocuğunun babası olduğu iddiası ile 1 milyar (1.000.000.000) dolar tazminat davası açtı. Görünen o ki, MJ cephesinde şu sıralar sular durulmuyor.

Bu iddialar için, zamanında Jackson'un bir şarkısında kullandığı ifadeyi dile getirdiğini tahmin ediyorum: "Beat it!"Hiç yorum yok: