10 Ocak 2009

Ayhan Sicimoğlu neymiş be abi!

Hayatımın önemli bir bölümünü televizyon seyrederek geçirdim diyebilirim. Ancak şu sıralar işimiz gücümüz, içimiz dışımız web oldu ya, televizyona üvey evlat muamelesi çekiyoruz. Öyle "aman şu saatte şu kanalda bilmemne var" sıkınıtısına gelemiyoruz. İstisnalar yok mu? Var, var. Mesela Ayhan Sicimoğlu'nun Skyturk'teki programı Renkler'i özellikle takip ediyorum. Renkler, tam benim tarzım. Belli bir kompozisyon yok. Her hafta bir sürpriz.

Genelde Ayhan Bey, bir yere geziye gidiyor ve orası hakkında edindiği bilgileri kendi üslubuyla bize aktarıyor. İnanın çok iyi bildiğiniz bir yer olsa da bir de Ayhan Sicimoğlu'ndan dinlemenizi tavsiye ederim.

Renkler'in ağırlıklı konularından biri de yemek. Ayhan üstadımız ya bir yerden bir tarif buluyor, ya da tarif bilen birilerini yanına alıp malzemeleri topluyor, sonra da doğru mutfağa. Yemek hazırlanırken yapılan muhabbetin eşi benzeri yok. Tabii, Latin Müziği Türkiye Masası Şefi Senyor Sicimoğlu'nun kostümlere de diyecek yok.

Bazılarınız Ayhan Sicimoğlu da kim diye sorabilir. Burada anlatmakla bitmeyeceği için en iyisi kendisiyle yapılmış röportaja bağlanalım. Şimdilik "MFÖ'nün Peki Peki Anladık şarkısı onun için yazılmış" demek yeterli olacaktır. Fazla söze ne gerek? Bir ipucu daha mı? Peki o zaman. 1970'lerde Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur ve Galip Boransu ile birlikte kurdukları İpucu Beşlisi'nin bateristidir kendileri (Bkz. video).

Ayhan Sicimoğlu ile Renkler Skyturk ve İzTv'de her Cumartesi 19:15'te yayınlanıyor. Programın tekrarı pazar günü 13:30'da ekrana geliyor.

Güncelleme (2.1.2010): Ayhan Sicimoğlu ile Renkler programının yeni bölümleri ne yazık ki sponsor bulunamadığı için çekilemiyor. Programın tekrarları İzTV'de yayınlanmaya devam ediyor. Programla ilgili yeniliklerden haberdar olmak için aşağıdaki Hastasıyız! linkine tıklamanız yeterli. Link sizi doğruca Renkler'in resmi Facebook grubuna götürecek.

Hastasıyız!Hiç yorum yok: