27 Haziran 2009

Farrah Fawcett'i de unutmadık

Gündem Michael Jackson'a kilitlendi, ünlü Amerikalı aktris Farrah Fawcett'in aynı gün sessizce aramızdan ayrıldığı haberi arada kaynadı gitti.


Charlie'nin Melekleri dizisiyle tanıyıp sevdiğimiz aktris üç yıldır kolon kanseri ile savaşıyordu. Ancak, bir oyuncuya yakışır şekilde ölüm döşeğinde bile bir belgesel çekmeyi ihmal etmedi: Farrah'ın Hikayesi (Farrah's Story).

Oldukça hüzünlü detaylar içeren belgesel Fawcett'in kolon kanseri ile yaptığı mücadeleden satır başlarını izleyiciye aktarıyor, kamuoyunu bu hastalığa karşı bilinçlendiriyor.

Kendisini son günlerinde yalnız bırakmayan isim ise eski eşi Ryan O'Neal'dı. Doğru bildiniz. Hani 1970'lerin başında insanların gözünde ağlamaktan yaş bırakmayan Aşk Hikayesi (Love Story) filminin esas oğlanı. Filmde O'Neal'ın aşık olduğu kız kansere yakalanıyor ve ölüyordu.

Fawcett ile ayrıldıktan sonra ilişkisini koparmayan O'Neal yıldızın son günlerinde moralini yükseltmek için bir jest yaparak ona evlenme teklif etmişti. Kaderin cilvesi midir nedir, bazen oyuncular unutulmaz rollerini gerçek hayatta tekrarlamak zorunda kalabiliyorlar. Zor iş...


Hiç yorum yok: